Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Stanisław, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Skotniki
Dziś jest: Sobota, 08 maja 2021

RADOM

Radom uczcił pamięć ofiar zbrodni katyńskiej

wtorek, 13 kwietnia 2021 12:39 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera

W Radomiu, podobnie jak w całym kraju, oddaliśmy hołd pamięci ofiar zbrodni katyńskiej. Uroczystości co roku organizuje 42. Baza Lotnictwa Szkolnego w Radomiu.

Obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej rozpoczęły się od złożenia kwiatów przy pomniku Ofiar Katynia na cmentarzu przy ul. Limanowskiego. Anna Jasińska w Twerze straciła swojego dziadka - Stanisława Jałowskiego, który przed wojną był policjantem w Radomiu. - Mój dziadek we wrześniu 1939 roku przebywał na zwolnieniu lekarskim, ale jak dowiedział się zgrupowaniu policyjnym, to poszedł walczyć. Potem słuchał po nim zaginął - opowiada Anna Jasińska:

Podobną historię opowiedział nam Tadeusz Grzmil:

W obchodach wzięli udział przedstawiciele Rodzin Katyńskich, władze samorządowe, wojsko, leśnicy, policjanci. Piotr Kacprzak, wicedyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu:

Uroczystości rozpoczęły się od wystawienia warty honorowej przed Pomnikiem Ofiar Katynia na cmentarzu przy ul. Limanowskiego. Dowódca 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej pułkownik Witold Bubak:

Mjr Rafał Łyżwa, rzecznik prasowy 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu:

W intencji 22 tysięcy Polaków pomordowanych w blisko 30 obozach sowieckich odprawiona została Msza Św. w Kościele Garnizonowym.

Zdjęcia Anna Kuna z 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu.