Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

RADOM

Policjantka z Radomia oddała szpik kostny choremu z Danii

środa, 14 kwietnia 2021 15:06 / Autor: Magdalena Król
Fot. KMP Radom
Magdalena Król

Policjantka z Radomia podarowała komuś drugie życie. Kobieta została dawcą szpiku kostnego i teraz otrzymała informacje, że po przeszczepieniu biorca został wypisany z kliniki i czuje się lepiej.

St.sierż. Katarzyna Choinka zarejestrowała się w bazie dawców komórek macierzystych i na początku listopada ubiegłego roku odbyło się pobranie szpiku, który został przekazany mężczyźnie z Danii.

W kwietniu kobieta otrzymała informację z Fundacji DKMS, że przeszczepienie odbyło się zgodnie z planem i biorca został wypisany z kliniki. Komórki macierzyste przedostały się już do szpiku kostnego biorcy i rozpoczęły proces tworzenia zdrowych komórek krwi. Są to bardzo dobre wieści. Pacjent odzyskuje siły i coraz lepiej się czuje.

„Dziękujemy jeszcze raz za ten piękny dar w imieniu Biorcy, jego bliskich, a także wszystkich pracowników naszej fundacji. Dzięki Pani Pacjent może wracać do zdrowia.” - Fundacja DKMS.