Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

RADOM

Niezastąpiona, bezcenna i stale potrzebna

środa, 14 kwietnia 2021 17:49 / Autor: Monika Nowakowska
foto: Michał Słowiński/Areszt Śledczy w Radomiu
Monika Nowakowska

Funkcjonariusze z Aresztu Śledczego w Radomiu oddali krew - po raz kolejny w ramach akcji „Służymy pomocą – mamy to we krwi" postanowili podzielić się tym bezcennym lekiem ratującym życie.

To druga w tym roku zbiórka prowadzona przed radomską jednostką penitencjarną, w której od lat funkcjonuje klub Zasłużonych Honorowych Dawców Krwi „Kropelka Sprawiedliwości". Zebrano ponad 12,5 litra krwi, a od początku tego roku ponad 35 litrów.

Do oddania krwi nie trzeba wiele. Wystarczy tylko dowód osobisty i dobre chęci. W ostatnich miesiącach sytuacja w centrach krwiodawstwa uległa diametralnej zmianie, nie wszyscy decydują się na oddnie krwi. - Wszyscy stajemy dziś w obliczu wielkiego testu społecznej odpowiedzialności. Dotychczasowe procedury związane z oddawaniem krwi zostały zmienione w taki sposób, by zapewnić bezpieczeństwo osobom oddającym krew.Zachęcamy wszystkich do oddawania krwi i jej składników. Dla nas to niewiele, a możemy dzięki temu uratować komuś życie - komentuje plut. Michał Słowiński z AŚ w Radomiu.