Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Stanisław, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Skotniki
Dziś jest: Sobota, 08 maja 2021

RADOM

Stop powodzi. Weź udział w konsultacjach społecznych

czwartek, 15 kwietnia 2021 11:44 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: www.stoppowodzi.pl
Elżbieta Warchoł

Trwają konsultacje społeczne dotyczące projektów aktualizowanych planów zarządzania ryzykiem powodziowym. 15 kwietnia spotkanie konsultacyjne odbyło się w Radomiu.

Plany zarządzania ryzkiem powodziowym (PZRP) z listą konkretnych działań w całym kraju opracowywane są raz na 6 lat. Obecnie dokumenty te, w tym ich część dotycząca regionu wodnego Środkowej Wisły, są aktualizowane po raz pierwszy. W regionie radomskim zaplanowano podjęcie 37 działań w południowej części regionu wodnego Środkowej Wisły i zlewni Pilicy. Spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami Radomia odbyło się 15 kwietnia. W całej Polsce podjętych zostanie ponad 1 100 różnych działań na kwotę 29 miliardów złotych - mówi Małgorzata Bogucka- Szymalska zastępca dyrektora Departamentu Gospodarki Wodnej i Żeglugi Śródlądowej w Ministerstwie Infrastruktury:

Bartosz Ślizewski, kierownik projektu, Wody Polskie:

Główne obszary problemowe na odcinku „radomskim” to Kamienna – Wąchock, Wolbórka – Tomaszów Mazowiecki, Wyżnica – Wilków i Środkowa Wisła – Wisła lubelska. – To właśnie na tych obszarach w projekcie zaplanowano budowę zbiornika małej retencji Bzin w zlewni Kamiennej, rozbudowę lewego i prawego wału rzeki Zagożdżonka w gm. Kozienice oraz rozbudowę lewego wału przeciwpowodziowego Wisły w Janowcu w gminie Puławy. Do tego trzeba jeszcze dodać rozbudowę lewego wału Wisły w gminie Ożarów. Działania będą kosztowały blisko 235 mln zł. Anna Łukaszewska - Trzeciakowska, dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie:

Prof. Andrzej Tiukało, kierownik projektu ze strony wykonawcy:

Jakiem prace są planowane w regionie radomskim? Tomasz Wujek, zastępca dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki wodnej w Warszawie ds. powodzi i suszy:

Szczegółowe informacje na temat konsultacji można znaleźć na stronie: stoppowodzi.pl. Konsultacje potrwają do czerwca br.