Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Stanisław, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Skotniki
Dziś jest: Sobota, 08 maja 2021

RADOM

Dla mamy i taty. Przygoda życia: Rodzicielstwo

sobota, 17 kwietnia 2021 09:44 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: MOK Amfiteatr
Elżbieta Warchoł

Karolina Rudecka i MOK Amfiteatr zapraszają w poniedziałek, 19 kwietnia na kolejny podcast z cyklu "Przygoda życia: Rodzicielstwo". Psycholog dziecięca Anna Rejmer będzie mówiła o alienacji rodzicielskiej.

19 kwietnia podczas podcastu poświęconego alienacji rodzicielskiej dowiedzą się Państwo, że:- Alienacja rodzicielska to świadome lub nieświadome utrudnianie przez jednego rodzica kontaktów drugiego rodzica z dzieckiem i jest to najłagodniejsza z form wywierania nacisku na dziecko - wyjaśnia Karolina Rudecka. - Alienacja rodzicielska jest przemocą!- W wyniku rosnącej liczby rozwodów alienacja rodzicielska dotyczy coraz większej liczby dzieci.- Warto na problem popatrzeć z perspektywy dziecka, które ma prawo do kontaktu z obydwojgiem swoich rodziców. W sposób równy i sprawiedliwy. Wraz z Anną Rejmer porozmawiamy, czym może skutkować zaburzenie więzi dziecka z jednym z rodziców. Jak temu można przeciwdziałać. Jak rozmawiać z dzieckiem oraz gdzie szukać pomocy - mówi Karolina Rudecka.

Anna Rejmer - psycholog dziecięcy, psychoterapeutka, założycielka stowarzyszenia „Dzieci Przyszłością Świata”, pomysłodawczyni kampanii społecznej „ Gdzie byłeś tato?”

Premiera podcastu 19 kwietnia o godz. 19 na FB Amfiteatru. Podcast będzie później dostępny także na kanale YT Amfiteatru. Realizacja: Pracownia Nowych Mediów.