Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

RADOM

Wydawnicze sukcesy radomskich naukowców

sobota, 17 kwietnia 2021 19:56 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Profesorowie Uniwersytetu Technologiczno- Humanistycznego w Radomiu: dr hab. inż. Mirosław Rucki i dr inż. Zbigniew Siemiątkowski, pracownicy Wydziału Mechanicznego w Katedrze Technologii Maszyn zostali współautorami książki Synthetic Sorbent Materials Based on Metal Sulphides and Oxides wydanej przez Taylor&Francis. Jest w niej podejmowany temat ochrony środowiska z zastosowaniem inżynierii chemicznej i nanotechnologii.

Pod redakcją Pani Dziekan Wydziału Ekonomii i Finansów dr hab. Marzanny Lament oraz Prof. Sławomira Bukowskiego ukazała się publikacja książki Competitiveness and Economic Development in Europe. Prospects and Challanges  w jednym z najbardziej renomowanych światowych wydawnictw Taylor&Francis Routledge. Publikacja stanowi efekt wieloletnich, interdyscyplinarnych badań naukowych prowadzonych w środowisku międzynarodowym, które zostały zainicjowane przez profesorów UTH w Radomiu. W projekcie uczestniczyli naukowcy z Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Grecji, Turcji, Słowacji oraz Polski.