Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

RADOM

Radne KO omawiały obecną sytuację szpitala tymczasowego

poniedziałek, 19 kwietnia 2021 14:35 / Autor: Magdalena Król
Magdalena Król/Radio Plus Radom
Magdalena Król

We wtorek, 20 kwietnia, ma zostać uruchomiony oddział OIOM-owy przy szpitalu tymczasowym w Radomiu. Jednak ternim zostanie przesunięty, ponieważ są problemy ze sprzętem oraz personelem. Dlatego w tej sprawie radna Koalicji Obywatelskiej Marta Michalska-Wilk wysłała pismo do wojewody mazowieckiego.

Podczas poniedziałkowej konferencji radna poinformowała, że wysłała pismo do wojewody mazowieckiego dotyczące łóżek respiratorowych w szpitalu tymczasowym.

- Dzisiaj wysłałam pismo do wojewody, w którym zadaje trzy konkretne pytania: czy jutro te łóżka respiratorowe zostaną oddane - jeśli nie- to jakie są powody tej opieszałości i ile łóżek respiratorowych się w lecznicy znajdzie - wymienia Marta Michalska-Wilka, radna Koalicji Obywatelskiej.

Zdaniem Magdaleny Lasoty, radnej Koalicji Obywatelskiej, decyzje związane z szpitalem tymczasowym są polityczne.

- Niestety sytuacja, w jakiej znajduje się szpital tymczasowy, potwierdziła, że cała akcja - tak to nazwę - ministra zdrowia i wojewody była czysto polityczna

Przypomnijmy, szpital tymczasowy w Radomiu składa się z dwóch części. Pierwsza, zlokalizowana w nowym budynku przeznaczonym docelowo na Centrum Rehabilitacji Radomskiego Szpitala Specjalistycznego dysponuje 80 łóżkami. Są tam leczeni chorzy z łagodniejszym przebiegiem choroby, którzy nie wymagają podłączenia do respiratorów. Natomiast w głównym budynku RSS adaptowane są pomieszczenia dawnego zakładu rehabilitacji dziennej, gdzie będą leczeni pacjenci z cięższym przebiegiem COVID-19. Odpowiedzialnym za powstanie miejsc respiratorowych w szpitalu tymczasowym jest Totalizator Sportowy.