Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

RADOM

Przed 45 rocznicą wydarzeń Czerwca' 76. Konkurs na haiku

środa, 21 kwietnia 2021 08:26 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu zaprasza z okazji 45 rocznicy wydarzeń Czerwca' 76 do udziału w konkursie na haiku pt: 17 Sylab Wolności.

Zbliża się 45 rocznica wydarzeń radomskiego protestu robotniczego w czerwcu 1976 roku. Jak zapowiada wiceprezydent Mateusz Tyczyński, w tym roku nie są planowane duże imprezy dla mieszkańców:

Ogólnopolski konkurs z okazji rocznicy wydarzeń radomskiego Czerwca' 76 organizuje Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu. Dyrektor Przemysław Czaja:

Konkurs "17 Sylab Wolności", jego tematem jest bardzo szeroko pojęta wolność. Forma literacka haiku narzuca ograniczenia formalne (maksymalnie 17 sylab rozpisanych na trzy wersy 5-7-5). Termin nadsyłania prac do 1 czerwca. Prace będą nagrodzone i eksponowane podczas wydarzeń plenerowych w czasie obchodów rocznicy. Konkurs podzielono na dwie grupy: to jest dla osób do 18 roku życia i dla osób dorosłych. Szczegóły na stronie internetowej MBP w Radomiu.