Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

RADOM

Trwają zapisy na konferencję "Autyzm- w szkole i w rodzinie"

środa, 21 kwietnia 2021 12:03 / Autor: Magdalena Król
M.Król/Radio Plus Radom
Magdalena Król

Do 26 kwietnia można zapisywać się na Ogólnopolską Konferencję Naukowo-Szkoleniową "Autyzm- w szkole i w rodzinie".

W tym roku ze względu na obecnie panujące obostrzenia konferencja odbędzie się w formie zdalnej. Celem spotkania jest propagowanie wiedzy na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu, a w tym roku szczególnie ważne jest pokazanie różnych spojrzeń na funkcjonowanie dziecka ze spektrum autyzmu w szkole i w rodzinie.

- W tym roku chcemy spojrzeć na dziecko z autyzmem od strony szkoły i rodziny. Celem konferencji jest zdobywanie wiedzy i propagowanie tej problematyki. Chcemy, aby nauczyciele, jak najwięcej mogli dowiedzieć się na temat problematyki autyzmu - mówi Ewa Pucułek, koordynatorka konferencji.

Konferencja jest skierowana do nauczycieli szkół specjalnych, przedszkoli, pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych, psychologów, dyrektorów szkół, a także rodziców dzieci ze spektrum autyzmu.

- Zależy nam na tym, aby też rodzice uczestniczyli w tej konferencji - dodaje Ewa Pucułek.

W tym roku podczas konferencji zaprezentuje się wielu prelegentów.

- Program jest naprawdę bogaty. Zachęcam nauczycieli i rodziców do udziału w konferencji, bo jest to wiedza w pigułce, której nie znajdziemy w internecie czy w literaturze. Staramy się, aby to spotkanie było ciekawe - wyjaśnia koordynatorka konferencji.

Konferencja odbędzie się w formie online 29 kwietnia. Organizują ją: Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Radomiu oraz Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjne "Do Celu". O szczegółach zapisów można przeczytać TUTAJ. Patronem medialnym wydarzenia jest Radio Plus Radom.