Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

RADOM

W Radomiu powstaną dwa punkty masowych szczepień, a nie cztery

środa, 21 kwietnia 2021 12:29 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Miały być cztery, powstaną dwa. W Radomiu uruchomione zostaną dwa punkty masowych szczepień przeciwko COVID-19.

Punkty uruchomione zostaną po 26 kwietnia w Domu Kultury Idalin przy ul. Bluszczowej oraz drugi punkt drive thru we współpracy z terytorialsami powstanie na parkingu przy ul. Dębowej.

Zmiana liczby planowanych punktów szczepień jest związana z możliwościami lokalowymi oraz kosztami utworzenia takich punktów czy dostępnością do internetu.

Do 6.650 szczepień tygodniowo ma wzrosnąć wyszczepialność w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym, w szpitalu na Józefowie do 7 tysięcy, w Domu Kultury Idalin ilość wykonanych szczepień ma wynieść ok. 5 tysięcy, a przy ul. Dębowej - 3 tysiące, do tego dojdą jeszcze szczepienia w 26 punktach na terenie całego Radomia. Przy założeniu, że nie zabraknie dostaw szczepionek cała populacja mieszkańców Radomia zostanie zaszczepiona w ciągu miesiąca. Wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik:

Jeżeli będzie taka potrzeba oraz nie zabraknie dostaw szczepionek miasto będzie uruchamiało dodatkowe punkty- zapewnia wiceprezydent Jerzy Zawodnik.