Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

Policja

Wyłudzili od seniora pieniądze metodą "na wnuczka"

czwartek, 22 kwietnia 2021 09:39 / Autor: Magdalena Król
fot. stevepb/pixabay.com
Magdalena Król

Oszuści wciąż wykorzystują ufność starszych osób. Tym razem wyłudzono pieniądze od seniora metodą "na wnuczka".

Do 87-letniego seniora zadzwonił mężczyzna podając się za jego wnuka. Tłumaczył, że spowodował wypadek i pilnie potrzebuje pieniędzy. Jednak sam nie może przyjść po pieniądze, więc gotówkę odbierze jego znajomy. Krótko po tym straszy mężczyzna przekazał swoje oszczędności obcemu mężczyźnie, który podawał się za adwokata.

- Aby ustrzec się przed tego typu oszustwem pamiętajmy, że nie należy przekazywać żadnych pieniędzy osobom, które telefonicznie podają się za członków rodziny lub proszą o przekazanie pieniędzy przez osoby pośredniczące – należy sprawdzić, czy jest to prawdziwy krewny, dzwoniąc do niego. Bezwzględnie należy potwierdzić, czy dzwoniący jest osobą, za którą się podaje oraz czy rzeczywiście potrzebuje takiej pomocy - mówi Justyna Leszczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Pomysłowość i przebiegłość oszustów jest nieograniczona. Dlatego ważne jest, aby informować osoby strarsze o istniejących zagrożeń, aby świadomie mogły reagować, kiedy znajdą się w podobnej sytuacji.