Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

RADOM

Poszukiwany, broń i uprawa konopi

czwartek, 22 kwietnia 2021 14:44 / Autor: Monika Nowakowska
foto: KMP/Radom
Monika Nowakowska

W mieszkaniu była broń i uprawa konopi, a 31-latek był poszukiwany do odbycia zaległej kary pozbawienia wolności. Policjanci z wydziału kryminalnego komendy wojewódzkiej przy współpracy z funkcjonariuszami samodzielnego pododdziału kontrterrorystycznego radomskiej policji zatrzymali dwóch mężczyzn.

31-letni radomianin od jakiegoś czasu ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Poszukiwany był na podstawie zarządzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Radomiu, m.in. za posiadanie broni bez zezwolenia w celu odbycia zaległej kary pozbawienia wolności w wymiarze 1 roku i 6 miesięcy. - Policjanci ustalili miejsce, w którym przebywa poszukiwany i że w mieszkaniu może być broń. Weszli do jednego z mieszkań na terenie miasta i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 31 lat. W jednym z pomieszczeń policjanci ujawnili 26 doniczek z krzakami konopi indyjskich oraz instalację kontrolującą warunki ich rozwoju. Z zabezpieczonych krzaków można było uzyskać ok. 600 g suszu roślinnego o wartości czarnorynkowej 23 tys. zł. W trakcie przeszukania pomieszczeń ujawniono również broń, która została przekazana do laboratorium w celu wykonania ekspertyzy - poinformowała Justyna Leszczyńska z KMP w Radomiu.

Zatrzymani trafili do policyjnej celi, a czynnościami procesowymi zajęli się funkcjonariusze z wydziału d/w z przestępczością narkotykową KMP w Radomiu. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie obu mężczyznom zarzutów uprawy krzewów konopi. Sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu.