Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Jolenta, księżna, zakonnica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Krasna
Dziś jest: Wtorek, 15 czerwca 2021

RADOM

Prace budowlane w hali nie zakończą się do 30 kwietnia

poniedziałek, 26 kwietnia 2021 15:12 / Autor: Michał Kaczor
fot. Dariusz Osiej/MOSiR Radom
Michał Kaczor

30 kwietnia mija kolejny termin oddania hali Radomskiego Centrum Sportu. Radny Łukasz Podlewski, przewodniczący komisji ds. budowy RCS mówi, że do piątku nie zakończą się nawet prace budowlane.

Stan prac w hali Radomskiego Centrum Sportu przedstawił Robert Dębicki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu I Rekreacji.

- Trwają prace wykończeniowe oraz sprzątanie obiektu. W piątek podpisano umowę na dostawę prądu I odebrano pod względem technicznym urządzenia pomiarowe. Włączono pełną moc zasilania. Przez sobotę I niedzielę trwało przyłączanie wszystkich rozdzielni zasilających docelowo obiekt. Na terenie hali wykonuje się obecnie prace wykończeniowe związane z montażem drzwi, wykonuje się zabudowy gips-kartonowe pomieszczenia baru I szatni. Wykonano naprawę spękań posadzki w holu głównym I zakończono frezowanie posadzki w miejscach, gdzie wystąpiło jej klawiszowanie. Wykonano wylewkę żywiczną w miejscu frezowaniu. Zakończono prace w zabezpieczaniu otworów wentylacje I trwają prace nad instalacją oddymiania klatek schodowych. Wykonano prace naprawcze związane ze źle zamontowanymi barierami I trwają prace wykończeniowe na instalacjach wodno-kanalizacyjnych. Trwają prace wykończeniowe przy wentylacji, klimatyzacji, montażu kanałów – wylicza dyrektor Dębicki.

Dyrektor mówił też o pracach przy budowie łącznika.

- Zakończono prace przy malowaniu podłoży betonowych, zgłoszono rozdzielnie elektryczne do zakładu energetycznego I zakończono malowanie pomieszczeń – mówi.

Łukasz Podlewski, przewodniczący komisji ds. Budowy Radomskiego Centrum Sportu mówi, że w terminie, czyli do 30 kwietnia, nie zakończą się nawet prace budowlane przy hali.

- Aneks musi być podpisany do 30 kwietnia. Wszyscy byliśmy pogodzeni, że hala nie będzie oddana do użytku do 30 kwietnia ze względu na trwające odbiory, ale nawet prace nie będą wykonane do 30 kwietnia. Odbiory, jeśli chodzi o sanepid, mają zacząć się po zakończeniu prac – powiedział radny Podlewski.