Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Paschalis Baylon, zakonnik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Końskie (Św Mikołaja)
Dziś jest: Poniedziałek, 17 maja 2021

RADOM

Autyzm - w szkole i w rodzinie

piątek, 30 kwietnia 2021 13:24 / Autor: Magdalena Król
fot. pixabay.com
Magdalena Król

Ponad 100 osób wzięło udział w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej "Autyzm - w szkole i w rodzinie", która odbyła się online w czwartek, 29 kwietnia.

Konferencję po raz szósty organizował Zespól Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Radomiu. W tym roku ze względu na obecnie panujące obostrzenia konferencja odbyła się w formie zdalnej. Celem spotkania jest propagowanie wiedzy na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu. W tym roku szczególnie ważne było pokazanie różnych spojrzeń na funkcjonowanie dziecka ze spektrum autyzmu w szkole i w rodzinie.

- Konferencja się udała. Wiadomo forma online jest o wiele trudniejsza w odbiorze dla prowadzących i uczestników. Wydaje mi się, że tematy były na tyle interesujące i każdy znalazł coś dla siebie - mówiła Ewa Pucułek, koordynatorka konferencji.

Podczas konferencji nauczyciele oraz rodzice mogli dowiedzieć się, jak mogą wspierać uczniów ze spektrum autyzmu w placówce oświatowej. Mówiła o tym Angelika Łasocha z Autyzm Startup!:

Jak podkreśliła Angelika Łasocha, ważne jest też wsparcie oraz współpraca rodziców z nauczycielami:

Z kolei Ewelina Młynarczyk-Karabin z Akademii Pedagogiki Specjalnej opowiedziała o różnicach diagnostycznych między chłopcami a dziewczynkami:

Ewelina Młynarczyk-Karabin mówiła również o tym, na jakie zachowania u dziewcząt powinnyśmy zwrócić szczególną uwagę:

Konferencja organizowana jest we współpracy ze Stowarzyszeniem Edukacyjno-Rehabilitacyjnym „Do Celu”. Patronem medialnym wydarzenia było Radio Plus Radom.