Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Elżbieta z Schönau, dziewica i zakonnica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Odrowąż, Mroczków
Dziś jest: Piątek, 18 czerwca 2021

RADOM

500 Plus. Złóż wniosek na nowy okres świadczeniowy

środa, 05 maj 2021 18:58 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Z końcem maja 2021 roku upływa termin przyznania świadczenia wychowawczego. Osoby, które nadal chcą pobierać "500+" na dzieci muszą złożyć nowy wniosek.

1 lutego ruszył nabór wniosków w ramach programu 500+ na nowy okres świadczeniowy, który będzie obowiązywał od 1 czerwca 2021r. do końca maja 2022r. Wnioski przez internet można złożyć na trzy sposoby. Za pomocą bankowości elektronicznej, portalu Emp@tia">Emp@tia oraz platformy ZUS. To proste systemy, które umożliwiają sprawne złożenie wniosków. Z kolei od 1 kwietnia 2021r. można również składać wnioski drogą tradycyjną w wersji papierowej. Wypełnione wnioski można wysłać pocztą lub wrzucić do urn znajdujących się w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej (przy głównym wejściu do Ośrodka - w godzinach od 7.00 do 19.00 - oraz z boku budynku – wejście przez bramę - w godzinach od 8.00 do13.00 i od 13.30 do 16.00) - wyjaśnia Justyna Piątek, rzecznik MOPS w Radomiu.

Apelujemy, aby uważnie wypełniać wnioski – w razie błędów czy braku uzupełnionych niezbędnych pól będą Państwo wzywani do uzupełnienia, a to wydłuży procedurę - dodaje Justyna Piątek. Należy pamiętać także, aby wybrać formularz wniosku na okres świadczeniowy 2021/2022.

Najczęściej popełniane błędy przy wypełnianiu wniosków to: brak adresu zamieszkania wnioskodawcy, stan cywilny wnioskodawcy oraz brak zaznaczonej informacji o przebywaniu bądź nieprzebywaniu za granicami Rzeczypospolitej Polskiej. Prosimy także o uzupełnianie adresu email ponieważ tylko za pośrednictwem poczty internetowej możemy wysłać informację o przyznaniu świadczenia. Przypominamy iż w przypadku zmiany stanu cywilnego wnioskodawcy do wniosku należy dołączyć kopię prawomocnego wyroku Sądu o rozwodzie lub separacji. Dla ułatwienia wzór poprawnie wypełnionego wniosku znajduje się na stronie www.mops.radom.pl w zakładce wzory poprawnie wypełnionych wniosków - mówi Justyna Piątek.

Do tej pory do radomskiego Ośrodka wpłynęło 19 790 wniosków o świadczenie wychowawcze na okres zasiłkowy 2021/2022 (w porównaniu z poprzednim okresem zasiłkowym szacujemy, iż brakuje jeszcze ok. 4000 wniosków) - dodaje rzecznik MOPS Justyna Piątek.

 

Tag: