Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Elżbieta z Schönau, dziewica i zakonnica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Odrowąż, Mroczków
Dziś jest: Piątek, 18 czerwca 2021

RADOM

Zakończyła się przebudowa ulic na osiedlu XV-lecia

piątek, 07 maj 2021 14:41 / Autor: Magdalena Król
fot. Magdalena Król/Radio Plus Radom
Magdalena Król

Na osiedlu XV-lecia zakończono prace przy przebudowie układu drogowego w obrębie ulic Bema – Sowińskiego - Jasińskiego. Prace zakończyły się niemal trzy miesiące przed zaplanowanym terminem.

Powstały tam nie tylko nowe jezdnie i chodniki, ale również kanalizacja, oświetlenie oraz miejsca parkingowe. Wzdłuż nowych jezdni w rejonie ulic Bema, Sowińskiego i Jasińskiego powstało 100 miejsc postojowych, w tym siedem dla pojazdów osób z niepełnosprawnościami. Poza tym na placu między ulicami Sowińskiego a Bema, w pobliżu pawilonu handlowo-usługowego, został wybudowany parking dla następnych 65 pojazdów.

- Zbudowaliśmy nowy układ komunikacyjny w obrębie tych trzech ulic. Jednocześnie planujemy zagospodarowanie terenu zielonego, który stanie się miejscem wypoczynku i rekreacji - mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

W ramach inwestycji została także przebudowana kanalizacja deszczowa. Wzdłuż ulic pojawiło się około 20 nowych słupów oświetleniowych. Wykonawca posadził 12 drzew i 52 krzewy. W planach jest również rewitalizacja całego skweru.

- Chcemy tu stworzyć miejsce rekreacji dla wszystkich mieszkańców osiedla. Mamy już pełną dokumentację projektową i przygotowujemy się do ogłoszenia przetargu na zagospodarowanie części zielonej. Mam nadzieję, że to wszystko, razem z inwestycją drogową, która już za nami, sprawi, że serce XV-lecia będzie bardzo przyjazne – mówi zastępca prezydenta Mateusz Tyczyński

Wykonawcą inwestycji była firma Zbig-Bet z Radomia. Koszt zadania to około 2,7 miliona złotych.