Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Elżbieta z Schönau, dziewica i zakonnica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Odrowąż, Mroczków
Dziś jest: Piątek, 18 czerwca 2021

RADOM

Wysłużona ciężarówka zatrzymana przez patrol ITD z Radomia

piątek, 07 maj 2021 17:27 / Autor: Monika Nowakowska
foto: ITD/Radom
Monika Nowakowska

Przekroczone normy zadymienia spalin - to tylko jedna z kilku usterek stwierdzonych w leciwej ciężarówce przez inspektorów mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Uchybienia techniczne ujawnili też w naczepie. Niesprawny zestaw został wycofany z ruchu.

Wczoraj na krajowej „dwunastce” w Radomiu funkcjonariusze ITD zatrzymali do kontroli zespół pojazdów należący do polskiego przedsiębiorcy. Nie przeszedł on pomyślnie badania z użyciem dymomierza. Ciągnik siodłowy emitował zbyt mocno zadymione spaliny. W pojeździe tym była także pęknięta przednia szyba i nadmiernie zużyty bieżnik jednej z opon.

Spore zastrzeżenia budził również stan techniczny naczepy. Oprócz zużytego ogumienia na pierwszej osi stwierdzono nieszczelny układ pneumatyczny. Jak się okazało pojazd ten nie miał ważnego badania technicznego.

Inspektorzy zatrzymali dowody rejestracyjne samochodu ciężarowego oraz naczepy. Kierowcę pouczyli i wydali mu zakaz dalszej jazdy. Za zaniedbania techniczne i brak ważnego przeglądu naczepy odpowie przewoźnik. Wobec przedsiębiorcy wszczęte zostanie postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej.