Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Elżbieta z Schönau, dziewica i zakonnica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Odrowąż, Mroczków
Dziś jest: Piątek, 18 czerwca 2021

RADOM

Jest zgoda na powrót do normalnego trybu pracy

piątek, 07 maj 2021 19:35 / Autor: Monika Nowakowska
foto: UM/Radom
Monika Nowakowska

Radomski Szpital Specjalistyczny wraca do normalnego trybu pracy, czyli w większym niż dotychczas stopniu będzie leczył pacjentów z innymi chorobami niż COVID-19. Wojewoda mazowiecki, na wniosek radomskiego magistratu, wydał dziś zgodę na pełnoprofilową pracę w miejskiej lecznicy.

Zgodnie z prośbą, od 17 maja do swojej podstawowej pracy wrócą oddziały: anestezjologii i intensywnej terapii, neurologiczny, urologiczny, chirurgii ogólnej, chirurgii naczyniowej oraz ortopedyczno-urazowy.

Przypomnijmy, w tej chwili w RSS są 223 łóżka dla pacjentów covidowych, w tym 100 w szpitalu tymczasowym; 80 w budynku przy ul. Narutowicza, gdzie leczone są osoby w lżejszym stanie oraz 20 na Oddziale Intensywnej Terapii w głównym gmachu placówki.

Teraz, po pozytywnej decyzji wojewody dla pacjentów chorych na OVID-19 pozostałoby 126 łóżek: 100 w szpitalu tymczasowym, w tym 20 na OIOM oraz 26 na oddziale obserwacyjno-zakaźnym. Dodatkowo, na czterech innych oddziałach zostałoby wydzielonych po pięć miejsc dla osób z podejrzeniem COVID-19.