Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Jolenta, księżna, zakonnica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Krasna
Dziś jest: Wtorek, 15 czerwca 2021

RADOM

Od środy szczepienia drive-thru przy ul. Dębowej w Radomiu

poniedziałek, 10 maj 2021 11:27 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MKról/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

We wtorek, najdalej w środę do Radomia dotrze oczekiwany od tygodnia transport szczepionek do zlokalizowanego przy ul. Dębowej punktu drive-thru. Na początek będzie to 990 dawek szczepionki Pfizer.

Punkt szczepień drive-thru będzie działał na udostępnionym przez miasto parkingu przy ul. Dębowej. Jego organizacją zajęli się żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej a opiekę medyczną zapewni Radomski Szpital Specjalistyczny.

Punkt był gotowy już w zeszłym tygodniu, ale nie działał ze względu na brak szczepionek. Dzis już wiadomo, że Radomski Szpital Specjalistyczny dostanie z Agencji Rezerw Materiałowych 990 dawek preparatu Pfizera. Szczepienia zaczną się najdalej w środę, 12 maja - mówi wicedyrektor szpitala miejskiego Barbara Kwiatkowska:

- Szczepienia ruszy w środę i potrwa do soboty w godzinach 10.00-18.00. Dawek wystarczy do soboty, 15 maja. W przyszłym tygodniu do Radomia ma dotrzeć kolejny transport - 1200 szczepionek Johnson&Johnson.

Co ważne, do punktu mogą zgłaszać się jedynie osoby, które mają wyznaczoną datę i godzinę szczepienia. Powinny one stawić się w punkcie na 10 minut przed wyznaczoną godziną przyjęcia preparatu. Pacjenci nie będą musieli wysiadać z samochodu.

Przypomnijmy, w punkcie będą cztery stanowiska szczepień. Dwa z nich będą obsługiwali medycy z Radomskiego Szpitala Specjalistycznego i dwa wykwalifikowani żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Na parkingu ustawiono namioty, w których będzie prowadzona akcja szczepień oraz miejsce, w którym kierowcy będą mogli odczekać 15 minut po przyjęciu preparatu.

Zgodnie z założeniami punkt drive-thru może działać przez siedem dni w tygodniu od godziny 10.00 do 18.00. W razie potrzeby można go nawet rozbudować.