Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: święci Jan Fisher, biskup, i Tomasz More, męczennicy              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kierz Niedźwiedzi, Majdów
Dziś jest: Wtorek, 22 czerwca 2021

Wydarzenia

Stanisław Karczewski: dziękuję za trud pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych

środa, 12 maj 2021 07:28 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

12 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki, Pielęgniarza i Położnej. Z tej okazji lekarz i polityk Stanisław Karczewski podziękował za ich pracę i poświęcenie.

Senator Stanisław Karczewski wyraził "uznanie i wdzięczność za trud, wysiłek i poświęcenie ale również za wielki profesjonalizm, jaki cechuje zawód pielęgniarki, położnej i pielęgniarza".

Senator Karczewski, który pracuje w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą przyznał też, że od ponad 40 lat współpracuje z pielęgniarkami i wie jak bardzo są potrzebne w opiece nad pacjentami oraz przy wpieraniu lekarzy w ich pracy.

- Dlatego chciałbym serdecznie im podziękować. Czas mamy trudny, wyjątkowy i niespotykany. Mam nadzieję, że będzie szybko mijał. Jestem pełen podziwu dla pań, które spędzają czas pracy w kombinezonach. Nic dziwnego, że w rankingu zawodów są na drugim miejscu, tuż za strażakami - powiedział senator Stanisław Karczewski: