Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Elżbieta z Schönau, dziewica i zakonnica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Odrowąż, Mroczków
Dziś jest: Piątek, 18 czerwca 2021

RADOM

Śledztwo ws. RCS przedłużone

czwartek, 13 maj 2021 14:56 / Autor: Radosław Mizera
foto: MOSiR Radom
Radosław Mizera

Prokuratura Okręgowa w Lublinie przedłużyła do 18 lipca 2021 roku śledztwo w sprawie nieprawidłowości przy budowie Radomskiego Centrum Sportu.

Agnieszka Kępka, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Lublinie poinformowała, że sprawą zajmuje się wydział do spraw przestępczości gospodarczej. Postępowanie toczy się w kierunku art. 286 kodeksu karnego, czyli oszustwa. - Obecnie trwa gromadzenie materiału dowodowego, trwają przesłuchania świadków oraz analiza obszernej dokumentacji - powiedziała prokurator Kępka. Dodała, że nie może udzielać więcej informacji ze względu na dobro śledztwa.

Przypomnijmy, że w sierpniu 2020 roku posłowie PiS i radni, zasiadający w Radzie Miejskiej w Radomiu złożyli do Prokuratury Regionalnej w Lublinie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Dotyczy ono budowy Radomskiego Centrum Sportu. Prokuratura sprawdza, czy podczas budowy RCS-u osoby rozporządzające majątkiem gminy dopuściły się niedopełnienia obowiązków lub popełniły przestępstwo niegospodarności.