Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Elżbieta z Schönau, dziewica i zakonnica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Odrowąż, Mroczków
Dziś jest: Piątek, 18 czerwca 2021

RADOM

Radomski szpital wraca do normalnej pracy

niedziela, 16 maj 2021 15:16 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Jest zgoda wojewody mazowieckiego. Od 17 maja sześć oddziałów covidowych Radomskiego Szpitala Specjalistycznego zacznie przyjmować pacjentów niezakażonych.

Ma to związek ze zmniejszającą się liczbą zakażeń koronawirusem. Do swojej podstawowej pracy wrócą oddziały: anestezjologii i intensywnej terapii, neurologiczny, urologiczny, chirurgii ogólnej, chirurgii naczyniowej oraz ortopedyczno-urazowy. Dla pacjentów chorych na Covid-19 pozostanie 126 łóżek, w tym 100 miejsc w szpitalu tymczasowym, 26 na oddziale obserwacyjno-zakaźnym oraz 20 łóżek respiratorowych.

- Liczba zakażeń koronawirusem jest coraz mniejsza, dlatego już dwa tygodnie temu wystąpiliśmy do wojewody mazowieckiego o zgodę na powrót przekształconych oddziałów do swej normalnej pracy. Myślę, że na tę decyzję wielu pacjentów czekało. Mam jednocześnie nadzieję, że kolejnym krokiem na drodze do pełnej normalności będzie pełne otwarcie wszystkich przychodni podstawowej opieki zdrowotnej - mówi prezydent Radosław Witkowski.