Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Urszula, dziewica i męczennica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radom (Św. Piotra)
Dziś jest: Czwartek, 21 października 2021

RADOM

Jakie kwiaty radomianie najczęściej kupują do swoich ogrodów?

poniedziałek, 17 maj 2021 12:41 / Autor: Magdalena Król
fot. Magdalena Król/Radio Plus Radom
Magdalena Król

Trudno wyobrazić sobie ogród bez kwiatów! Dlatego na radomskich targowiskach można znaleźć różnorodne i różnokolorowe rośliny ozdobne, które można posadzić w ogródkach czy skrzynkach balkonowych.

Nadchodzi pełnia wiosny i wiele osób już myśli o tym, jak ożywić swój ogród. Kwiaty są najważniejsze w każdym ogrodzie. To one podkreślają jego wygląd, określają styl, a także sprawiają, że wyróżnia się z otoczenia.

- Z naszej strony okazuje się, że kolorowy balkon czy taras, koloruje też życie. Pandemia wpłynęła na to, że potrzebujemy w naszym życiu kwiatków i kolorów. Zauważyliśmy, fenomenalną zmianę, ponieważ więcej ludzi pyta o kwiaty, więcej czytają o kwiatach. Często ludzie mają pomysły na swoje ogrody, a my pomagamy im wybrać im wybrać coś idealnego - wyjaśnia jeden ze sprzedawców kwiatów na radomskim targowisku.

Na targowisku można znaleźć wiele gatunków roślin. A jakie kwiaty warto mieć w swoim ogrodzie? Oczywiście te, które zachwycają swym wyglądem, ale również spełniają inne funkcje na przykład lawenda nie tylko pięknie pachnie, ale także odstrasza komary i mszyce. Dzięki temu zyskuje się dekorację oraz ochronę przed owadami. A jakie kwiaty polecają sprzedawcy?

- Naszym popisowym numerem jest właśnie pelargonia hybrydowa i smagliczka - mówi sprzedawca.

Jakie kwiaty najchętniej wybierają radomianie?

- Największym powodzeniem cieszy się pelargonia - dodaje sprzedawca.

Zdaniem sprzedawcy radomianie najczęściej kupują pelargonie, dlatego postanowiliśmy to sprawdzić i zapytaliśmy kupujących, jakie kwiaty najczęściej kupują do swoich ogrodów.

Kupując kwiaty do ogrodu lub na balkon trzeba pamiętać, aby dobrać odpowiednie gatunki roślin. Jest to kluczowe dla ich dobrego rozwoju, a czasem wręcz do tego, czy się w ogóle przyjmą.