Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Świerże Górne
Dziś jest: Piątek, 17 września 2021

RADOM

Od dziś bilety w karnetach 10 przejazdowych stają się jednogodzinne

czwartek, 20 maj 2021 07:43 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: MZDiK
Elżbieta Warchoł
Każdy z dziesięciu odcinków karnetu autobusowego MZDiK będzie od czwartku, 20 maja biletem jednogodzinnym, a nie - jak dotychczas - tylko jednorazowym. Oznacza to, że na podstawie takiego biletu będzie można przesiadać się kilka razy w ciągu 60 minut od wydrukowanej przez kasownik godziny skasowania (cztery ostatnie cyfry) - wyjaśnia rzecznik MZDiK Dawid Puton.

Zmiana zasad następuje zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej i wchodzi w życie od 20 maja. Dzięki temu następuje ujednolicenie zasad podróżowania dla pasażerów. Od 20 maja na podstawie każdego odcinka karnetu będzie można podróżować w ciągu 60 minut od jego skasowania. Do tej pory taka możliwość była tylko na podstawie biletów pojedynczych: normalnego za 3 złote i ulgowego za 1,5 złotego - dodaje rzecznik MZDiK.

Obowiązujące do tej pory wzory karnetów zachowują ważność na nowych zasadach. Ich cena zostaje bez zmian, więc będzie można z nich bez problemu nadal korzystać. W sprzedaży wciąż będą dostępne dotychczasowe wzory, oznakowane odpowiednimi pieczątkami Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji (aż do wyczerpania zapasów). Zachęcamy pasażerów do korzystania z tej oferty w komunikacji miejskiej w Radomiu - dodaje Dawid Puton. Warto również mieć Radomską Kartę Miejską, na której można zakodować bilety okresowe (15-, 30-, 90- i 150-dniowe, a także miesięczne, szkolne, semestralne oraz seniora). Można też doładować elektroniczną portmonetkę i z niej kasować bilety jednorazowe za 2 złote i złotówkę (odcinek do dwóch przystanków - w przypadku zarejestrowania wyjścia z autobusu) albo za 2,40 zł i 1,20 zł (gdy podróżujemy ponad dwa przystanki). Podane ceny dotyczą odpowiednio biletów normalnych i ulgowych.