Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Marta              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Bardzice
Dziś jest: Czwartek, 29 lipca 2021

Samorząd

Do Radomia i powiatu trafią pieniądze z rządowej rezerwy subwencji ogólnej

poniedziałek, 24 maj 2021 14:42 / Autor: Magdalena Król
fot. Magdalena Król/Radio Plus Radom
Magdalena Król

W poniedziałek, 24 maja, posłowie oraz europosłowie Prawa i Sprawiedliwości przekazali pieniądze z rządowej rezerwy subwencji ogólnej. Konferencja prasowa odbyła się na pl. Ołdakowskiego przy pomniku „Łucznika” w Radomiu.

Prawie 73,8 mln zł z rządowej rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Infrastruktury na inwestycje drogowe w województwie mazowieckim. W tym blisko 10 mln zł otrzyma Radom.

- To da miastu możliwość inwestycji. Być może zwolni pewne środki i pieniądze będzie można przekazać na inne inwestycje - mówił poseł Marek Suski.

Czek został przekazany Kindze Bogusz, przewodniczącej Rady Miejskiej w Radomiu.

- Chciałam podziękować parlamentarzystom Prawa i Sprawiedliwości Ziemi Radomskiej za to, że kiedy my, radni Prawa i Sprawiedliwości, prosimy o to, aby zabiegali o wsparcie finansowe dla naszego miasta to chcą i potrafią to zrobić - wyjaśnia Kinga Bogusz.

Zdaniem poseł Anny Kwiecień, środki z rządowej rezerwy subwencji ogólnej wpłyną na poprawę życia lokalnej społeczności

- Ciesze się, że polityka rządu Prawa i Sprawiedliwości nie koncertuje się tylko na dużych ośrodkach miejskich. Dofinansowanie otrzymują również małe miejscowości i powiaty - oznajmia Anna Kwiecień.

Ponad 3,5 mln zł dostanie powiat radomski, natomiast przeszło 2 mln zł otrzyma powiat przysuski.

- Najistotniejszy jest rozwój Polski i naszej ziemi. To wszystko powoduję, że jesteśmy w stanie te pieniądze zagwarantować. Począwszy od największego miasta, po najmniejsze miejscowości - mówi poseł Andrzej Kosztowniak.

Za otrzymane pieniądze podziękował starosta radomski Waldemar Trelka.

- Dziękuję za to dofinansowanie i gratuluje wszystkim beneficjentom - dodaje starosta.

Podczas konferencji prasowej głos zabrał europoseł Zbigniew Kuźmiuk.

- Od momentu kiedy powstał rząd Zjednoczonej Prawicy staramy się obniżać podatki. Co roku dokonuje się jakaś operacja - tłumaczy Kuźmiuk.

W 2021 r. dofinansowanie uzyska 120 jednostek samorządu terytorialnego w tym: 11 województw na kwotę 59,5 mln zł, 73 powiaty na kwotę 118,5 mln zł i 36 miast na prawach powiatu na kwotę 157,9 mln zł.