Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Świerże Górne
Dziś jest: Piątek, 17 września 2021

RADOM

Enea Nowa Energia wzywa posła Frysztaka do przeprosin

wtorek, 25 maj 2021 14:22 / Autor: Magdalena Król
foto: MNowakowska/Radio Plus Radom
Magdalena Król

Spółka Enea Nowa Energia wezwała posła Konrada Frysztaka do umieszczenia oficjalnych przeprosin i dokonania opłaty na wskazany cel społeczny. 

Spółka przesłała oświadczenie, które było nawiązaniem do sejmowego wystąpienia posła Konrada Frysztaka z Platformy Obywatelskiej, w którym - zdaniem spółki - parlamentarzysta przekazał nieprawdziwe informacje dotyczące kosztu remontu budynku siedziby spółki w Radomiu, liczby zakupionych na potrzeby spółki limuzyn, zaangażowania politycznego członków zarządu spółki oraz rzekomego braku wyjaśnień udzielanych przez spółkę.

Spółka domaga się przeprosin w terminie 7 dni od daty otrzymania wezwania oraz utrzymywania postu jako dostępnego przez okres co najmniej 30 dni. Oprócz przeprosin spółka informuje o uiszczeniu odpowiedniej sumy pieniężnej - w kwocie 100 tys. zł na wskazany cel społeczny. W tym przypadku na działalność statutową Stowarzyszenia Osób i Rodzin na Rzecz Zdrowia Psychicznego „Zrozumieć i Pomóc".