Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Ignacy z Loyoli, prezbiter             Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Łączany
Dziś jest: Sobota, 31 lipca 2021

RADOM

Flaga Mazowsza dla Radomia. Marszałek Adam Struzik w Radomiu

środa, 26 maj 2021 14:35 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Marszałek Woj. Mazowieckiego Adam Struzik odwiedził w środę, 26 maja Radom. Wizytował kamienice Gąski i Esterki, kamienicę Deskurów i pałacyk Zabiełły. Przekazał też prezydentowi Radomia flagę Mazowsza.

W czwartek, 27 maja przypada Dzień Samorządu Terytorialnego. 26 maja Marszałek Woj. Mazowieckigo Adam Struzik odwiedził Radom. Mówił o odrodzeniu samorządu i budowaniu demokracji w Polsce:

 Podczas swojej wizyty Marszałek Adam Struzik wizytował kamienice Gąski i Esterki oraz kamienicę Deskurów, a także pałacyk Zabiełły. Mówił o pozyskiwaniu kolejnych pieniędzy dla Mazowsza także ze źródeł europejskich:

 W ostatnich latach do Radomia z budżetu Mazowsza trafiło ponad miliard złotych. Są już kolejne plany - mówi wicemarszałek Rafał Rajkowski:

Podczas wizyty marszałkowie przekazali na ręce prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego flagę Mazowsza:

Za współpracę dziękował prezydent Radomia Radosław Witkowski, który wskazywał też na zmiany jakie zaszły w ostatnich 6 latach w Mieście Kazimierzowskim:

Zakończył się remont kamienic Gąski i Esterki. Przetarg na budowę ekspozycji został już ogłoszony - poinformował dyrektor Muzeum im. Jacka Malczewskiego Leszek Ruszczyk: 

Do Radomia wróciły już po renowacji meble z apteki „Pod Białym Orłem”. Apteka pod Białym Orłem działała w kamienicy przy ulicy Żeromskiego 5. Została zamknięta w 2013 roku. Była najdłużej działającą apteką w Radomiu. Meble z Apteki „Pod Białym Orłem” w 2013 roku zostały wpisane na inwentarz Muzeum imienia Jacka Malczewskiego w Radomiu. W ramach realizacji projektu budowy Muzeum Historii Radomia w zabytkowych kamienicach Gąski i Esterki, zostały wysłane do całościowej renowacji. Dr Adam Duszyk zastępca dyrektora Muzeum im. Jacka Malczewskiego:

Muzeum Historii Radomia w kamienicach Gąski i Esterki ma zaprosić zwiedzających w czerwcu 2022 roku.