Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Świerże Górne
Dziś jest: Piątek, 17 września 2021

Polityka

dr Kuźmiuk: mam nadzieję, że KE będzie rzeczywiście chroniła interesów Unii

czwartek, 27 maj 2021 12:06 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

- Parlament Europejski nie może sobie uzurpować prawa, iż na jego wniosek UE będzie blokować środki z unijnego budżetu pod byle pretekstem - powiedział Zbigniew Kuźmiuk, poseł Parlamentu Europejskiego.

Polityk PiS uczestniczył w wymianie poglądów z szefem Dyrekcji Generalnej ds Budżetu i Kontroli Budżetowej Gertem-Janem Koopmanem na posiedzeniu połączonych komisji ds. budżetu i kontroli budżetowej w sprawie mechanizmu praworządności.

- Zwróciłem uwagę, że konieczne jest stosowanie konkluzji Rady Europejskiej z grudnia 2020 roku, a Parlament nie może sobie uzurpować prawa, iż na jego wniosek UE będzie blokować środki z unijnego budżetu pod byle pretekstem - powiedział poseł PE Zbigniew Kuźmiuk:

Przypomnijmy, że Parlament Europejski złożył do Trybunału Sprawiedliwości UE wniosek, aby ten w przyspieszonym trybie zajął się skargą Polski i Węgier dotyczącą mechanizmu powiązania unijnych funduszy z praworządnością.