Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Głowaczów, Łękawica
Dziś jest: Poniedziałek, 20 września 2021

Wydarzenia

Nowe murale będą w Radomiu i Nieznamierowicach

wtorek, 01 czerwca 2021 12:38 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

W Radomiu i Nieznamierowicach pojawiają się murale upamiętniające historyczne wydarzenia. Środki na ten cel przekazało Ministerstwo Obrony Narodowej.

Radom szczepienia

Kolejny konkurs Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Ministerstwo Obrony Narodowej zakończony.

- Już za kilka miesięcy w kilkudziesięciu miastach w Polsce pojawiają się przepiękne murale upamiętniające historyczne wydarzenia. Tym razem również stowarzyszenia i fundacje z naszego regionu i miasta zrealizują swoje pomysły - informuje Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej.

Środki otrzymała Fundacja Pogodna Szkoła: "Murale historyczne z bohaterami II wojny światowej z ziemi przysuskiej - budynek szkoly w Nieznamierowicach"; Stowarzyszenie Rozwoju Młodzieży przy II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Radomiu - "Mur, ale historia w drodze w szkoły" oraz Kozienickie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych zadanie: "Muralem przypominamy, muralem utrwalamy - Kozienice świadkiem wydarzeń historycznych".