Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Piotr Chryzolog, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Wielka
Dziś jest: Piątek, 30 lipca 2021

RADOM

Żołnierze WOT zapraszają do szczepień w punkcie drive thru

wtorek, 08 czerwca 2021 13:54 / Autor: Magdalena Król
fot. Magdalena Król/ radio Plus Radom
Magdalena Król

Od środy do niedzieli będzie można zaszczepić się w mobilnym punkcie drive thru w Radomiu przy ul. Dębowej. Punkt prowadzony jest przez żołnierzy 6 MBOT i Radomski Szpital Specjalistyczny.

Punkt w Radomiu działa od połowy maja i od początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców miasta oraz regionu radomskiego. Szczepienie odbywa się bez wysiadania z samochodu, a cały proces przeprowadzany jest szybko i sprawnie. Aby zaszczepić się w mobilnym punkcie wystarczy przyjechać do punktu z dokumentem tożsamości oraz z wcześniejszą rejestracją za pośrednictwem rządowej platformy pacjent.gov.pl. Osoby niezarejestrowane również będą mogły skorzystać z punktu. Sama procedura szczepienia trwa kilka minut.

- 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej od początku wspiera lokalne społeczności w czasie pandemii. Ten punkt szczepień jest przykładem wzorowej współpracy kilku instytucji. Zachęcamy wszystkich do zaszczepienia się. Dzięki temu nasza społeczność będzie odporna, a to pozwoli na powrót do rzeczywistości znanej nam sprzed pandemii. Cieszę się, że z punktu przy ul. Dębowej skorzystało już tak wiele osób. Warto zauważyć, że powszechny punkt szczepień drive thru obsługują osoby wykwalifikowane, a jednocześnie empatyczne. Dzięki temu, szczepienie przebiega sprawnie, w przyjaznej atmosferze i co najważniejsze – bezpiecznie. Jeszcze raz zachęcam do skorzystania z naszego zaproszenia i zaszczepienia się - mówi ppłk Łukasz Baranowski, zastępca dowódcy 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson będzie można zaszczepić się od środy, 9 czerwca do niedzieli, 13 czerwca w godzinach między 10.00 a 18.00.

Z punktu skorzystało ponad trzy tysiące osób. Szczepienia przeprowadzane są przez wykwalifikowanych żołnierzy oraz pracowników szpitala.