Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Marta              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Bardzice
Dziś jest: Czwartek, 29 lipca 2021

RADOM

Radomski uniwersytet stawia na sport

wtorek, 08 czerwca 2021 15:02 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu podpisał umowę o współpracy z czterema klubami sportowymi. To kolejny krok w kierunku reaktywacji akademickiego związku sportowego.

Umowy podpisali rektor UTH prof. Sławomir Bukowski, a także przedstawiciele czterech klubów sportowych - HydroTrucka Radom, E. Leclerc Moya Radomki, Cerrad Enea Czarnych Radom oraz RLTL Optima Radom. W konferencji wziął udział także wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

- Kilka miesięcy temu zaczęliśmy z panem rektorem rozmawiać, jak sport może być ważny w życiu miasta i uczelni. Te słowa przekładają się na działania coraz bardziej dynamiczne - mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Prof. Sławomir Bukowski, rektor UTH podkreśla, że celem jest reaktywacja akademickiego związku sportowego.

- Chciałbym, żeby sport rozwijał się nie tylko na uczelni w formie kształcenia studentów, którzy później będą trenowali innych, ale przykładamy także wagę do reaktywacji AZS-u. Chcemy to odnowić - powiedział rektor.

Piotr Kardaś, prezes HydroTrucka Radom mówił o swoich wspomnieniach związanych z akademickim związkiem sportowym.

- Miałem przyjemność być jego częścią i kilkanaście lat temu w drużynie koszykarzy dwukrotnie zdobyliśmy akademickie mistrzostwo Polski - mówi Kardaś.

W styczniu Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu podpisał umowę o współpracy z Radomiakiem Radom. Pisaliśmy o tym TUTAJ.