Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Alojzy Gonzaga, zakonnik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Szydłowiec, Wysoka
Dziś jest: Poniedziałek, 21 czerwca 2021

RADOM

Sklep socjalny nie tylko dla korzystających z pomocy społecznej.

środa, 09 czerwca 2021 13:56 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Zakupy mogą robić również seniorzy, którzy ukończyli 75 lat, osoby posiadające ważne orzeczenie o niepełnosprawności, a także osoby, które doświadczają tymczasowych trudności finansowych i życiowych czy zdarzenia losowego.

Sklep socjalny w Radomiu jest już dostępny nie tylko dla osób korzystających z pomocy społecznej. Zakupy mogą robić również seniorzy, którzy ukończyli 75 lat, osoby posiadające ważne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym, a także osoby, które doświadczają tymczasowych trudności finansowych i życiowych z powodu nagłej utraty pracy, utraty mienia lub zdrowia w wyniku pożaru czy zdarzenia losowego. Liczba zaświadczeń dla osób spełniających te warunki jest jednak ograniczona. Aby sprawdzić dostępność i otrzymać zaświadczenie, należy zgłosić się bezpośrednio do pracownika sklepu socjalnego w Radomiu przy ul. Warzywnej 23 lub zadzwonić pod numer telefonu: 608 487 904 w godzinach 10.00-15.00 w dni powszednie.

Jeśli, z uwagi na pandemię lub stan zdrowia, senior lub osoba niepełnosprawna nie może zrobić zakupów samodzielnie, to może skorzystać z pomocy bliskich, opiekunów lub wolontariuszy Fundacji “Droga życia”. W celu sprawdzenia dostępności wolontariuszy, należy zadzwonić pod numer telefonu: 608 487 904.

Osoby, które aktualnie korzystają z pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej mogą dalej zgłaszać się o wydanie zaświadczeń uprawniających do zakupów w sklepie socjalnym do pracownika socjalnego z wybranego Zespołu Pracy Socjalnej, właściwego ze względu na miejsce zamieszkania. Szczegółowa lista Zespołów Pracy Socjalnej w Radomiu dostępna jest na stronie http://www.mops.radom.pl/

Sklep socjalny w Radomiu czynny jest w poniedziałki i czwartki w godzinach od 12.00 do 17.00 i we wtorek, środę i piątek w godzinach od 10.00 do 15.00 przy ul. Warzywnej 23.

Sklep socjalny powstał przy finansowym wsparciu Gminy Miasta Radomia.