Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Elżbieta z Schönau, dziewica i zakonnica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Odrowąż, Mroczków
Dziś jest: Piątek, 18 czerwca 2021

RADOM

Retrospotkanie ... w kamienicy Deskurów

czwartek, 10 czerwca 2021 14:22 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Resursa Obywatelska w Radomiu
Elżbieta Warchoł

Resursa Obywatelska ze społecznością skupioną wokół portalu "Radom. Retrospekcja" zapraszają 15 czerwca na 28 Retrospotkanie, które odbędzie się w Kamienicy Deskurów! Początek spotkania o godz. 18. Wejście od ul. Grodzkiej.

Po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią i związanymi z nią obostrzeniami – wracamy z jedną z naszych sztandarowych imprez cyklicznych, czyli „Retrospotkaniami” - zapowiada Maciej Zwierzyński z Resursy. W ramach „Retrospotkań” spotykamy się raz w miesiącu, aby w ciekawy sposób prezentować bogatą, ale często mało znaną historię Radomia. Przed rokiem podczas „Retrospotkania” dyskutowaliśmy o Mieście Kazimierzowskim naszych marzeń. Obecnie te marzenia nabierają już realnych kształtów. Resursa jako instytucja odpowiedzialna za zagospodarowanie części kamienicy Deskurów przygotowała projekt wystawy ukazującej przemysł jako siłę Radomia w okresie od 1945 do 1989 r. Podczas spotkania będzie można obejrzeć szczegółowe wizualizacje wystawy i dowiedzieć się więcej o idei powołanego właśnie przez Resursę Muzeum Historii Najnowszej Radomia - wyjaśnia Maciej Zwierzyński. Jak zawsze nie zabraknie pokazu przygotowanego przez przedstawicieli portalu „Radom.Retrospekcja”. Tym razem będzie to krótki film dokumentalny ukazujący jak kamienica Deskurów zmieniała się w ciągu już blisko 200 lat swego istnienia.