Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Elżbieta z Schönau, dziewica i zakonnica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Odrowąż, Mroczków
Dziś jest: Piątek, 18 czerwca 2021

RADOM

Umorzone postępowanie ws. wycinki drzew w Krychnowicach

czwartek, 10 czerwca 2021 14:33 / Autor: Michał Kaczor
fot. Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Sąd Rejonowy w Radomiu umorzył postępowanie wobec dyrektora szpitala w Krychnowicach i jednego z pracowników. Chodziło o wycięcie 36 drzew z zabytkowego parku.

Sąd przychylił się do wniosku obrony, że oskarżeni nie są funkcjonariuszami publicznymi.

W styczniu dyrektor Mirosław Ślifirczyk zadeklarował, że po uzgodnieniu z konserwatorem zabytków posadzonych zostanie 80 nowych drzew.

Wycinka drzew przeprowadzona została w lipcu 2019 roku w związku z budową dróg pożarowych. Według śledczych, dyrektor szpitala Mirosław Ślifirczyk nie dopełnił obowiązków w zakresie uzyskania decyzji administracyjnej zezwalającej na prowadzenie robót budowlanych, w tym na wycięcia drzew.

Składając wyjaśnienia dyrektor tłumaczył, że to nie na nim ciążył obowiązek uzyskania zgody na wycinkę drzew, lecz na projektancie. Oświadczył także, że całość dokumentacji związanej z zawarciem umowy podpisał, nie czytając jej uprzednio. O tym, że jest ona kompletna miał go zapewnić kierownik działu głównego Robert M.