Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Elżbieta z Schönau, dziewica i zakonnica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Odrowąż, Mroczków
Dziś jest: Piątek, 18 czerwca 2021

RADOM

Uczennica z Radomia zajęła pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie

piątek, 11 czerwca 2021 08:41 / Autor: Magdalena Król
fot. Magdalena Król/Radio Plus Radom
Magdalena Król

Wiktoria Górnik zajęła pierwsze miejsce w VIII Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Radość Pisania” Krzysztof Kamil Baczyński.

Za nami Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Radość Pisania” Krzysztof Kamil Baczyński. Pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Górnik, uczennica klasy 8d Publicznej Szkoły Podstawowej nr 33 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Radomiu. Jak sama mówi, nie spodziewała się takiego sukcesu.

- Szczerze mówiąc w ogóle się tego nie spodziewałam. Gdy tylko dowiedziałam się o wygranej, to wzruszyłam się - mówi Wiktoria Górnik.

Uczestnicy konkursy mogli wybrać jedną z trzech kategorii. Wiktoria Górnik zdecydowała się na esej, którego tematem przewodnim była myśl poety: "Trzeba uważać: czas się zbyt łatwo w przeszłość zamienia".

- Zdecydowałam się na esej, ponieważ temat mi się spodobał. Nigdy tez nie pisałam ten formy wypowiedzi. W swojej pracy chciałam skupić się na tym, aby żyć chwilą - wyjaśnia Wiktoria.

Wiktoria bardzo lubi język polski i chciałaby dostać się do Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Filipa Neri w Radomiu.

- W tej szkole jest bardzo dobry profil humanistyczny, a mi zależy, żeby dobrze przygotować się do matury z języka polskiego - dodaje uczennica.

Z sukcesu swojej uczennicy cieszą Andrzej Tomczyk, dyrektor placówki oraz Marzena Wasilewska, nauczycielka języka polskiego.

- Gratuluję Wiktorii i uważam, że to dobry moment na taki sukces dlatego, że nasza uczennica za chwilę opuści mury naszej szkoły. Myślę, że ten skuces wzmocni ją i w nowej szkole będzie mogła rozwijać swoje pasje - mówi Andrzej Tomczyk, dyrektor PSP nr 33 w Radomiu.

- To jej wielki sukces i mam nadzieję, że doda jej skrzydeł - dodaje Marzena Wasilewska, nauczycielka języka polskiego w PSP nr 33 w Radomiu.

Zdaniem nauczycielki języka polskiego praca wysłana do konkursu była bardzo dojrzała.

- Miałam nadzieję, że tak dojrzała praca znajdzie zrozumienie wśród jury. Wiktoria to piękny, młody człowiek i mamy wielką nadzieję, że będzie ambasadorem naszej szkoły i poniesie dobre imie placówki w świat - oznajmia nauczycielka języka polskiego.

Redakcja Radia Plus Radom gratuluje sukcesu i życzy kolejnych.