Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Alojzy Gonzaga, zakonnik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Szydłowiec, Wysoka
Dziś jest: Poniedziałek, 21 czerwca 2021

RADOM

Wysoka trawa ogranicza widoczność. Kierowcy alarmują

piątek, 11 czerwca 2021 14:32 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Co z koszeniem trawy przy drogach w Radomiu? Kierowcy skarżą się, że rośliny ograniczają im widoczność przez co nietrudno o wypadek. MZDiK nie ma pieniędzy na koszenie w dwóch rejonach Radomia.

Do naszej redakcji zgłosiło się wielu kierowców, którzy skarżyli się na ograniczoną widoczność spowodowaną zbyt wysoką trawą. Chodziło między innymi o wyjazd z ul. Gospodarczej do ul. Wierzbickiej.

Okazuje się, że Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu nie ma pieniędzy na koszenie trawy w dwóch rejonach miasta.

- 29 marca Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji wystąpił do radnych z prośbą o przesunięcie w jednym z punktów ponad 600 tys. zł, które miały być na zimowe utrzymanie ulic i podpisanie umów na koszenie w 6 rejonach miasta. Te pieniądze w całości nie trafiły do MZDiK i pozwoliły na uregulowanie zaległości związanych z zimowym utrzymaniem ulic oraz podpisanie umów w czterech rejonach. W związku z tym rejony 4 i 6 nie zostały podpisane. Cała południowa część Radomia niestety jest niekoszona - mówi Dawid Puton z Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Koszeniem w tych dwóch rejonach zajmie się Zakład Usług Komunalnych.

- Bezpieczeństwo mieszkańców jest najważniejsze. My tę decyzję radnych naprawimy. Zakład Usług Komunalnych zrezygnuje z części swoich zadań, na przykład rzadziej będą koszone parki czy trawniki w mieście i przerzuci siły na koszenie w okolicy niebezpiecznych skrzyżowań, czy przejśc dla pieszych - mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Wiceprezydent deklaruje, że koszenie rozpocznie się jak najszybciej.