Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Innocenty I, papież              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jastrząb
Dziś jest: Wtorek, 27 lipca 2021

RADOM

Terytorialsi zapraszają wszystkich chętnych na szczepienia na ul. Dębową

poniedziałek, 14 czerwca 2021 14:28 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: WOT/por. Dominik PIJARSKI Oficer Prasowy
Elżbieta Warchoł

Od poniedziałku, 14 czerwca, w godz. od 10 do 18, aż do końca lipca będzie można zaszczepić się jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson. Do punktu szczepień przy ul. Dębowej w Radomiu dotarły kolejne dawki szczepionki.

To dobra okazja dla osób, które chcą się zaszczepić, ale wolą unikać przychodni lub zależy im na przyjęciu jednej dawki preparatu. – Serdecznie zapraszamy do punktu, który żołnierze 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej prowadzą we współpracy z personelem Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Cała procedura trwa kilkanaście minut, nie trzeba nawet wysiadać z samochodu. Punkt prowadzą przeszkoleni żołnierze oraz pracownicy szpitala, więc wszystko odbywa się sprawnie, a przede wszystkim bezpiecznie – wyjaśnia ppłk Łukasz Baranowski – zastępca dowódcy 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Dodatkowym plusem wynikającym z zaszczepienia się w punkcie jest fakt, że nie trzeba się rejestrować. Wcześniejsza rejestracja za pośrednictwem platformy pacjent.gov.pl z pewnością usprawni cały proces, jednak w punkcie zaszczepieni będą wszyscy, którzy się zgłoszą – również osoby niezarejestrowane na portalu. Wystarczy mieć przy sobie dokument tożsamości.

- Zależy nam na tym, aby jak najszybciej wyszczepić jak największą liczbę osób. To znacznie przyczyni się do uzyskania zbiorowej odporności, a co za tym idzie zwiększy nasze bezpieczeństwo. Chcielibyśmy, aby każdy mieszkaniec ziemi radomskiej czuł się bezpiecznie. To nasza wspólna walka, a jej wygrana zależy od decyzji każdego z nas. Dlatego jeszcze raz gorąco zachęcam do szczepień w mobilnym punkcie szczepień. To wyraz odpowiedzialności za siebie i swoich najbliższych – podkreśla ppłk Łukasz Baranowski.

Powszechny punkt szczepień DRIVE THRU w Radomiu działa od połowy maja i od początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców miasta oraz regionu radomskiego. Do tej pory zaszczepiło się około czterech tysiący osób. Punkt szczepień DRIVE THRU w Radomiu powstał dzięki zaangażowaniu żołnierzy 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, władz Radomia oraz Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Znajduje się na parkingu na ul. Dębowej.