Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Marta              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Bardzice
Dziś jest: Czwartek, 29 lipca 2021

RADOM

Będą utrudnienia w ruchu podczas przemarszu pielgrzymki i przejazdu grupy rolkarzy

sobota, 19 czerwca 2021 14:43 / Autor: Magdalena Król
fot. R.Mizera/Radio Plus Radom
Magdalena Król

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji poinformował o utrudnieniach w ruchu w sobotę wieczorem i w niedzielę.

W sobotę, 19 czerwca, w godzinach około 21:15-21:30 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu i w komunikacji w zachodniej części Radomia.

Wyjście pielgrzymki sprzed kościoła przy ulicy Wernera na Kapturze nastąpi około godziny 21:15. Pątnicy będą szli ulicami Wernera i Zieloną - w stronę Janiszewa. Przemarsz będzie odbywał się przy zajęciu tylko jednego pasa jezdni. Może to spowodować chwilowe utrudnienia w ruchu i opóźnienia autobusów linii 12 i 26.

Natomiast w niedzielę, 20 czerwca, w godzinach około 19:30-20:30 wystąpią utrudnienia w ruchu i w komunikacji. Przejazd rolkarzy odbędzie się pod nadzorem policji z terenu Miejskiego Ośrodka Kultury Amfiteatr. Również tam nastąpi zakończenie tego zgromadzenia.

Trasa w niedzielę od około godziny 19:30: Parkowa, Warszawska, Kusocińskiego, Chrobrego, 11 Listopada, Struga, Grzybowska, Olsztyńska, Szklana, Kolberga, Młynarska, Żeromskiego, trasa N-S, Beliny-Prażmowskiego, Traugutta, Moniuszki, Sienkiewicza, 25 Czerwca, Słowackiego, Żeromskiego, Niedziałkowskiego, Kelles-Krauza, Pileckiego, Chrobrego, Galileusza, Malczewskiego, Warszawska i Parkowa.

Przejazd może spowodować okresowe utrudnienia w ruchu kołowym (jego uczestnicy będą zajmować maksymalnie dwa pasy ruchu w jednym kierunku) oraz kilkuminutowe opóźnienia w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej (w sobotę mogą one dotyczyć większości linii - wyjątek będą stanowiły tylko linie 2, 8, 11, 14, 15 i 25, a w niedzielę - już wszystkich linii. MZDiK prosi kierowców o zachowywanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem.