Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Piotr Chryzolog, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Wielka
Dziś jest: Piątek, 30 lipca 2021

RADOM

Jeszcze tylko dziś można zagłosować na projekty Budżetu Obywatelskiego 2022

poniedziałek, 21 czerwca 2021 09:32 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Dziś ostatni dzień głosowania na projekty zgłoszone do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego Radomia.

Swoje głosy na 314 projektów oddało już ponad 18 tysięcy radomian. Głosowanie potrwa do 21 czerwca. - Jeszcze raz zachęcam do głosowania. To czas, w którym każdy może zdecydować o tym jak będzie się zmieniało nasze miasto. W tym roku mamy rekordową liczbę ponad trzystu różnorodnych projektów, zarówno drobnych, lokalnych, jak i większych, infrastrukturalnych. Jestem przekonany, że każdy znajdzie na karcie do głosowania propozycje odpowiadające własnym oczekiwaniom - mówi zastępca prezydenta Mateusz Tyczyński.

Zgłoszone projekty zostały podzielone na cztery grupy: projekty o szacunkowej wartości do 50 tys. zł (pula środków 1,35 mln zł), projekty do 600 tys. zł (pula środków 2,35 mln zł), projekty powyżej 600 tys. zł (pula środków 2,35 mln zł) oraz projekty instytucjonalne, czyli np. szkolne, na realizację których zarezerwowana jest kwota 1,2 mln zł.  Każda osoba może zagłosować na dowolną liczbę projektów przyznając im jeden, dwa lub trzy punkty. Jeżeli głosujący nie zaznaczy żadnego pola, będzie to traktowane jako brak zdania odnośnie danego projektu.

Tradycyjnie można zagłosować drogą elektroniczną korzystając z aplikacji zamieszczonej na stronie https://glosowanie.konsultacje.radom.pl/. Ponadto można głosować w pięciu stacjonarnych punktach: w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Miejskiego w Radomiu, ul. Kilińskiego 30 (pok. 19), w Biurze Rady Miejskiej, ul. Rynek 1, w Centrum Organizacji Pozarządowych i Komunikacji Społecznej, ul. Struga 1, w Wydziale Komunikacji Społecznej, Promocji Miasta i Turystyki, ul. Żeromskiego 53 (pok. 104) oraz w Centrum Informacji Turystycznej w Radomiu przy ul. Rwańskiej 16.

Listę zwycięskich projektów poznamy do 20 lipca.

Tag: