Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna, Królowa Aniołów - odpust Porcjunkuli              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Iłża
Dziś jest: Poniedziałek, 02 sierpnia 2021

RADOM

Ranking Perspektyw 2021: Na który miejscu znalazła się radomska uczelnia?

wtorek, 22 czerwca 2021 08:55 / Autor: Magdalena Król
fot. Radio Plus Radom
Magdalena Król

Najnowszy ranking szkół wyższych opublikował miesięcznik "Perspektywy". UTH uplasował się na 89. miejscu. Ranking został przygotowany już po raz 22.

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu znalazł się w Rankingu Uczelni Akademickich. Obejmuje on wszystkie szkoły wyższe posiadające uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora.

Pierwsze miejsce w Rankingu Uczelni Akademickich zajął Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. Drugie miejsce przypadło Uniwersytetowi Warszawskiemu, trzecie Politechnice Warszawskiej.

Radomska uczelnia znalazła się na 89. miejscu w Rankingu Uczelni Akademickich. Natomiast w rankingu Uczelni Technicznych 2021 uniwersytet zajął 21 miejsce.

Ranking Uczelni Akademickich uwzględnia 27 wskaźników zgrupowanych w siedem kryteriów: Prestiż, Absolwenci na rynku pracy, Potencjał naukowy, Efektywność naukowa, Potencjał naukowy, Innowacyjność i Umiędzynarodowienie.