Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Marta              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Bardzice
Dziś jest: Czwartek, 29 lipca 2021

RADOM

Zakończyło się głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego 2022

wtorek, 22 czerwca 2021 11:28 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Ponad 20 tys. radomian wzięło udział w głosowaniu na projekty zgłoszone do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Swoje głosy oddało 20 665 osób.

– Najpierw na karcie do głosowania znalazło się rekordowo dużo projektów, a teraz mamy rekordową liczbę głosujących. Widać, że zaangażowanie radomian rośnie wraz z realizacją kolejnych obywatelskich inicjatyw. W zeszłym roku wygrało ponad 50 projektów. Mieszkańcy zobaczyli, że na prawdę warto głosować, i że Budżet Obywatelski pozwala zmieniać najbliższe otoczenie - mówi zastępca prezydenta Mateusz Tyczyński:

W tym roku zdecydowana większość głosów została oddana przez internet. Tradycyjną formę polegającą na wypełnieniu papierowej karty do głosowania wybrało tylko 99 osób. - Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej mamy czas na ogłoszenie wyników do 20 lipca, ale ponieważ większość głosów została oddana przez internet, myślę, że zrobimy to zdecydowanie wcześniej - zapowiada Mateusz Tyczyński:

Na karcie do głosowania znalazło się 314 projektów zgłoszonych przez radomian. Na realizację zwycięskich zostanie przeznaczone 7 mln 250 tys. złotych.