Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Marta              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Bardzice
Dziś jest: Czwartek, 29 lipca 2021

RADOM

Czy wróci Msza Święta przy pomniku Radomskiego Czerwca'76?

wtorek, 22 czerwca 2021 11:38 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Rozmawialiśmy o tym z prezydentem Radomia Radosławem Witkowskim w Bilansie Dnia. O komentarz poprosiliśmy też Krzysztof Kośla, wiceprzewodniczący radomskiej Solidarności. 

W trakcie rozmowy zadaliśmy pytanie, czy liturgia Eucharystyczna w katedrze będzie stałym miejscem modlitewnej zadumy nad uczestnikami robotniczego protestu? - Myślę, że nie. Po pandemii wrócimy do ołtarza polowego, przy kamieniu węgielnym. To jest historyczne miejsce, które powinno być miejscem patriotycznych uroczystości - powiedział prezydent Radosław Witkowski:

Podobnego zdania jest również Krzysztof Kośla, wiceprzewodniczący radomskiej Solidarności. - Obiecujemy, że jeśli nie będzie żadnych przeszkód, to wrócimy na skrzyżowanie ulic 25-go Czerwca i Żeromskiego, aby przy pomniku ustawić ołtarz polowy modląc się za uczestników protestu - powiedział Kośla:

Przypomnijmy, że w 1991 roku przy obelisku modlił się Jan Paweł II. Treść modlitwy, którą wówczas odmówił Papież – Polak została upamiętniona na tablicy. Przy pomniku wmurowano także pamiątkową tablicę z fragmentem homilii biskupa Jana Chrapka, który podczas obchodów 25-lecia radomskiego protestu przeprosił wszystkie ofiary tamtych wydarzeń za poniesione krzywdy i cierpienia.