Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Świerże Górne
Dziś jest: Piątek, 17 września 2021

RADOM

Radni zdecydowali jednogłośnie. Powstanie pomnik upamiętniający wydarzenia Czerwca’76

czwartek, 24 czerwca 2021 21:31 / Autor: Magdalena Król
fot. M.Król/Radio Plus Radom
Magdalena Król

W czwartek, 24 czerwca, odbyła się Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Radomiu. Zgodę na wzniesienie pomnika upamiętniającego wydarzenia Czerwca’76 jednogłośnie wyrazili radomscy radni.

Radom szczepienia

W czwartkowe popołudnie radomscy radni rozpatrzyli projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na wzniesienie pomnika upamiętniającego Radomski Czerwiec' 76 na terenie obok Zespołu Szkół Samochodowych przy ul. 25 Czerwca w pobliżu budynku Lasów Państwowych, w którym w 1976 roku mieścił się Komitet Wojewódzki PZPR. To ważne wydarzenie w historii naszego miasta mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia:

- Radom za długo czekał na upamiętnienie tego wydarzenia - dodaje radna KO Marta Michalska-Wilk:

- To co jest ważne dla naszego miasta potrafi nas wznieść ponad podział polityczny - wyjaśnia przewodnicząca Rady Miejskiej w Radomiu Kinga Bogusz:

Pomnik ma przedstawiać grupę robotników z polską flagą jadących na wózku akumulatorowym wyjaśnia Stanisław Kowalski, prezes Stowarzyszenia Radomski Czerwiec '76: