Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Wincenty a Paulo              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jedlińsk
Dziś jest: Poniedziałek, 27 września 2021

RADOM

Radni nie zgodzili się na emisję obligacji komunalnych

wtorek, 29 czerwca 2021 12:19 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Radni nie wyrazili w poniedziałek zgody na emisję obligacji komunalnych do kwoty 48 mln złotych na spłatę zobowiązań zaciągniętych jeszcze w 2015 roku przez będący w upadłości Port Lotniczy Radom-Sadków. Było to trzecie podejście Rady Miejskiej w tej sprawie. Niewykluczone, że projekt uchwały w tej sprawie wróci ponownie pod obrady.

Radom szczepienia

Skarbnik Radomia Sławomir Szlachetka wyjaśniał, że emisja obligacji to obecnie jedyny i najbezpieczniejszy sposób na spłatę zaciągniętego wówczas zadłużenia w kwocie 70 mln złotych. Mówił, że zamiana zadłużenia w postaci Buy-Sell-Back'a na obligacje przychodowe jest tańsza, lepsza, bardziej przejrzysta i transparentna:

Radny PiS Dariusz Wójcik przypomniał, że pieniądze na spłatę zaciągniętego wówczas zadłużenia w kwocie 70 mln złotych zostały źle wydane. - To był błąd, że nie anulowaliśmy tej uchwały – powiedział radny Wójcik:

Radny Koalicji Obywatelskiej Wiesław Wędzonka zwrócił uwagę, że zamiana zadłużenia w postaci Buy-Sell-Back'a na obligacje przychodowe była „wówczas złotym środkiem”:

Ostatecznie głosowało 25 radnych. 12 było za, 4 było przeciw a 9 wstrzymało się od głosu. Projekt uchwały nie został przyjęty, bowiem do jego przegłosowania potrzebna była bezwzględna większość.