Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Świerże Górne
Dziś jest: Piątek, 17 września 2021

RADOM

Uwaga na fałszywe smsy od "dostawców energii elektrycznej"

piątek, 02 lipca 2021 13:24 / Autor: Michał Kaczor
fot. FirmBee/pixabay.com
Michał Kaczor

Radomska policja przestrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod dostawców energii elektrycznej. W ostatnich dniach dwie kobiety straciły kilka tysięcy złotych.

Oszuści podszywają się pod dostawców energii elektrycznej i wysyłają fałszywe wiadomości sms z informacją o planowanym wyłączeniu prądu w związku z zaległymi płatnościami. Po otwarciu strony podanej w wiadomości pojawia się fałszywa witryna, na której rzekomo można dokonać opłaty.

Po zalogowaniu się oszust zyskuje dostęp do naszego konta i kradnie pieniądze.

- Ze zgłoszeń wynikało, że kobiety dostały wiadomość sms o zaległości kilku złotych w opłacie za energię elektryczną. Do treści smsa dołączony był link umożliwiający dokonanie zaległej płatności. Pokrzywdzone weszły w link, zalogowały się na konto w banku. Kiedy wystąpił błąd w logowaniu, to ponownie zalogowały się na konta i okazało się, że zostały z niego wypłacone pieniądze. W sumie kobiety straciły po kilka tysięcy złotych - mówi Justyna Leszczyńska z radomskiej policji.

Policja przestrzega przed grasującymi w sieci oszustami i otwieraniem linków z nieznanego źródła.