Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Świerże Górne
Dziś jest: Piątek, 17 września 2021

RADOM

Objazdy dla autobusów linii 5 i 14

wtorek, 06 lipca 2021 15:02 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: MZDiK
Elżbieta Warchoł
Radom szczepienia

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z przebudową dróg przy lotnisku i zamknięciem pętli Sadków / Lotnisko (zadanie PPPL), od dnia 7 lipca 2021 roku (środa) od godziny 8:00 autobusy linii 5 i 14 będą jeździć objazdem do przystanku Wojska Polskiego / Lubelska.

Na odcinku ulicy Lubelskiej pomiędzy ulicami Lotniczą a Poranną będą prowadzone następne roboty drogowe, które będą związane między innymi z kilkuetapowymi zmianami w organizacji ruchu kołowego i pieszego oraz z zamknięciem pętli autobusowej Sadków / Lotnisko, zlokalizowanej obok ośrodka sportowego na Sadkowie. MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac oraz stosowanie się do zmienionego oznakowania ulic bądź do ewentualnych poleceń wydawanych przez wykonawcę.

Autobusy komunikacji miejskiej linii 5 i 14 (kursy podstawowe) będą do odwołania jeździły następującym objazdem w kierunku Sadkowa: Lubelska, aleja Wojska Polskiego, zawracanie na nowym rondzie w rejonie Odrodzenia, aleja Wojska Polskiego - do przystanku końcowego Wojska Polskiego / Lubelska 08 (w kierunku Lubelskiej); w kierunku Śródmieścia: od przystanku Wojska Polskiego / Lubelska 08 - aleja Wojska Polskiego, Lubelska, a następnie standardowymi trasami.

Na trasie objazdu będą obowiązywały przystanki: Wojska Polskiego / Lubelska 05 (w stronę Słowackiego), Wojska Polskiego / Odrodzenia (NŻ) 03 i 06 (w obie strony) oraz Wojska Polskiego / Lubelska 08 (w stronę Lubelskiej, jako przystanek końcowy, na którym będą odbywały się postoje autobusów obu linii - do rozkładowych godzin odjazdów). Tymczasowy przystanek końcowy linii 5 i 14 nadal będzie obowiązywał również jako przelotowy dla linii 21, dlatego dotychczasowy chodnik w tym rejonie został przedłużony, by umożliwić bezpieczne poruszanie się pieszym. Do odwołania zostanie zawieszone funkcjonowanie przystanków Sadków / Lotnisko 07 i 08 (na pętli w pobliżu ośrodka sportowego oraz naprzeciw niej).

Trasa kursów wariantowych linii 14 (przez Natolin do pętli Sadków i z powrotem) zostanie bez zmian. Ze względu na objazd zostaną skorygowane rozkłady jazdy autobusów linii 5 i 14.

Inwestorem zadania drogowego prowadzonego w rejonie lotniska na Sadkowie jest Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze.

Źródło: MZDiK

Tag: