Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Świerże Górne
Dziś jest: Piątek, 17 września 2021

RADOM

Będzie łatwiej poruszać się po Radomiu

poniedziałek, 12 lipca 2021 09:08 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: MZDiK
Elżbieta Warchoł
Radom szczepienia
Ponad 40 nowych znaków wskazujących kierowcom drogę do ważniejszych obiektów w Radomiu - urzędów, szpitali i jednostek policji - Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji zainstalował od początku lipca przy wybranych ulicach miasta. Przede wszystkim osobom przyjezdnym będzie łatwiej poruszać się po Radomiu bez potrzeby włączania nawigacji albo pytania o drogę - mówi Dawid Puton, rzecznik MZDiK.

Drogowskazy E-6 do Urzędu Miejskiego w Radomiu pojawiły się przy ulicach Kelles-Krauza, Struga, Malczewskiego, Wernera, Słowackiego, Żeromskiego, 25 Czerwca i Niedziałkowskiego. Do Starostwa Powiatowego przy ulicy Mazowieckiego na Glinicach można łatwiej trafić dzięki znakom ustawionym przy ulicach Słowackiego, Zagłoby, alei Grzecznarowskiego, Staroopatowskiej i PCK - wylicza Dawid Puton.

Znaki informacyjne D-21 wskazują drogę do wszystkich radomskich szpitali. Takie informacje były już wcześniej, ale teraz pojawiły się następne, aby kierowcy mieli dodatkowe wskazówki również przy skrzyżowaniach trochę bardziej oddalonych od lecznic. Nowe oznakowanie zostało powieszone przy ulicach Narutowicza, Traugutta, Krychnowickiej, Mieszka I, Czarnieckiego i Kieleckiej (w dwóch ostatnich lokalizacjach z dopiskiem "Radomskie Centrum Onkologii"). Znaki D-21a informują natomiast o Komendzie Wojewódzkiej Policji i Komendzie Miejskiej Policji oraz o komisariatach znajdujących się w Śródmieściu, na Ustroniu i na Borkach. Zainstalowano je przy ulicach Żółkiewskiego, Chrobrego, Poniatowskiego, Beliny-Prażmowskiego, Traugutta, alei Grzecznarowskiego, Białej, Maratońskiej, a także Zalewowej. Przy ulicach Warszawskiej, Kozienickiej, Zwolińskiego, Słowackiego, Kieleckiej, Wolanowskiej i Przytyckiej, czyli przy drogach wlotowych do miasta, pojawiły się ponadto znaki E-22c, informujące o obiektach turystycznych w Radomiu - dodaje rzecznik MZDiK. Grafiki mogły być tylko trzy, dlatego po uzgodnieniach z magistratem wybór padł na gotycki kościół i klasztor Ojców Bernardynów, XIX-wieczne centrum miasta (deptak i okolice) oraz Muzeum imienia Jacka Malczewskiego przy Rynku. Warto podkreślić, że drogowskazy do ważniejszych obiektów w Radomiu, do których mogą przyjeżdżać osoby spoza naszego miasta, były sukcesywnie instalowane również w poprzednich latach. Wskazują one drogę między innymi do lotniska, urzędów skarbowych, Urzędu Celnego i Muzeum Wsi Radomskiej. Oznakowanie wciąż jest rozbudowywane - dodaje Dawid Puton.  

Tag: