Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Nereusz i Achilles              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Pilczyca
Dziś jest: Środa, 12 maja 2021

RADOM

Ważna inwestycja dla lotniska

czwartek, 09 października 2014 10:34 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej zakończyła budowę radiolatarni na lotnisku na Sadkowie.

Zanim lądujące samoloty będą mogły z radiolatarni skorzystać, trzeba jeszcze wypełnić procedury formalnoprawne. Chodzi m.in. o wpis do AIP, czyli specjalnego zbioru informacji o lotniskach, drogach lotniczych i obowiązujących procedurach. Prezes Portu Lotniczego w Radomiu Tomasz Siwak:

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Przypomnijmy, że radni wyrazili zgodę na podwyższenie kapitału zakładowego miejskiej spółki Port Lotniczy Radom oraz emisję akcji spółki. Nowo wyemitowane akcje w spółce obejmie podmiot wyłoniony w trybie negocjacji zgodnie z ustawą o komercjalizacji i prywatyzacji. Kapitał zakładowy miejskiej spółki lotniczej zostanie podwyższony o 70 milionów złotych. W efekcie kapitał zakładowy Spółki Port Lotniczy Radom będzie wynosił 128.079.300 zł, co stanowić będzie  1.280.793 akcji. Radni zgodzili się też, że w ciągu 15 lat gmina odkupi akcje od inwestora.