Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Ignacy z Loyoli, prezbiter             Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Łączany
Dziś jest: Sobota, 31 lipca 2021

RADOM

Jubileusz 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu

środa, 21 lipca 2021 08:38 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: Organizatorzy
Elżbieta Warchoł

31 lipca odbędą się obchody jubileuszu 10 lecia istnienia 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. Tego dnia organizowany jest również Dzień Otwartych Koszar.

W przeddzień uroczystości, 30 lipca 2021 roku, w Kościele Garnizonowym o godz. 18.00 w Radomiu, sprawowana będzie Msza św. w intencji żołnierzy i pracowników 42. BLSz.

W sobotę, 31 lipca obchody jubileuszu odbędą się na terenie lotniska wojskowego na Sadkowie. Uroczystości rozpocznie o godz. 11 uroczysta zbiórka. Od godz. 10 do 18 zaplanowano piknik wojskowy. Będą pokazy lotnicze: TS-11 Iskra, F-16, Kowalik Extra 300, Zespół Akrobacyjny ORLIK, Cellfast Flying Team, zrzut desantu z samolotu M-28 Bryza. Będzie także wystawa statyczna sprzętu wojsk lądowych. Nie zabraknie prezentacji artystycznych. Wystapią: Wolanianki, LAW, No Control, Queens of Violins i Red Lips. Podczas pikniku zaplanowano pokazy walk grup rekonstrukcyjnych, będą stoiska promocyjne, można będzie oddać krew. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci. Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie wolny!

Organizatorzy pikniku apelują do uczestników o zachowanie bezpieczeństwa:

  • Ulica Lubelska, prowadząca do bramy lotniska wojskowego jest w przebudowie i nie ma parkingu, więc będzie problem z pozostawieniem samochodu. Organizatorzy rekomendują, by skorzystać ze specjalnie dedykowanej linii autobusowej.
  • Nisko przelatujące samoloty odrzutowe to hałas – warto zadbać o słuch, szczególnie u dzieci
  • Na lotnisku będzie strefa gastronomiczna, oferująca jedzenie i napoje.
  • W przypadku upału z pewnością przydadzą się okulary przeciwsłoneczne, nakrycia głowy oraz krem do opalania z wysokim filtrem.
  • Dla bezpieczeństwa załóg i współuczestników pikniku na lotnisko nie można wnosić żadnych napojów alkoholowych, niebezpiecznych narzędzi czy balonów. Nie jest to miejsce także dla dronów, czy innych swobodnie latających zabawek. Zakazane jest posługiwanie się wskaźnikami laserowymi, które mogłyby oślepić pilotów. Nie wolno wprowadzać psów, ani innych zwierząt.