Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Świerże Górne
Dziś jest: Piątek, 17 września 2021

RADOM

Podczas ucieczki ze skradzioną hulajnogą ... złamał nogę

sobota, 24 lipca 2021 21:40 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: pixabay/4711018
Elżbieta Warchoł

Dwaj mężczyźni weszli do budynku przez otwarte okno i ukradli hulajnogę. Interweniował właściciel i doszło do szarpaniny z jednym ze sprawców, który uciekając ze skradzionym mieniem złamał nogę. Obaj trafili w ręce policjantów - informuje Justyna Leszczyńska z radomskiej policji. Jeden z nich odpowie za kradzież, a drugi za kradzież rozbójniczą. Dwaj sprawcy weszli do budynku przez otwarte okienko. Z pomieszczeń gospodarczych ukradli hulajnogę. Gdy właściciel domu usłyszał  hałas i wszedł do pomieszczenia doszło do szarpaniny z jednym z mężczyzn, gdy drugi uciekł. Sprawca odepchnął właściciela i uciekając ze skradzionym mieniem złamał nogę - wyjaśnia Justyna Leszczyńska z KMP w Radomiu.

Obaj mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. 26-latek odpowie za kradzież, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.  Natomiast 37-letni mężczyzna za kradzież rozbójniczą, a za przestępstwo to kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.